12/31/2017 09:44:00 AM

Wyzwania czytelnicze na 2018 rok

Cześć wszystkim!

Od dłuższego czasu zbierałam się, aby zrobić coś podobnego, ale zawsze miałam drobne problemy z wymyśleniem odpowiednich zadań, które jednocześnie byłyby przyjemne i pożyteczne, a przede wszystkim, aby oprócz wyzwań były DOBRĄ ZABAWĄ!

Jeśli ktoś z blogowiczów chce podebrać ode mnie wyzwanie to proszę bardzo. Liczę na to, aby ktoś chętny przyłączył się do dwunastomiesięcznych wyzwań, publikując posty z linkiem do wyzwania, z którego korzystają.

Nie przedłużając oto kilka pomysłów, z których, mam nadzieję, skorzystacie w 2018.


 Wśród gatunków literackich


Wśród gatunków literackich: wyzwanie trudne w swojej prostocie. Jak często zdarzyło się wam po przeczytaniu jednej książki z danego gatunku powiedzieć: ,,Meh, jakaś nudna ta książka" i więcej nie sięgnąć po ten gatunek? Osobiście mam wielki wstręt do biografii i poezji, więc sięgam po nie tak rzadko jak to tylko możliwe. Może pora to zmienić?

W pierwszym wyzwaniu z tejże listy chodzi, po prostu, o comiesięczne czytanie jednej pozycji z jednej kategorii, oczywiście w odpowiedniej kolejności.

  GRAFIK:
Styczeń: książka z gatunku fantasy.
Luty: książka z gatunku science-fiction.
Marzec: książka biograficzna.
Kwiecień: książka z gatunku literatury klasycznej.
Maj: książka z gatunku poezja.
Czerwiec: książka z gatunku klasyki.
Lipiec: książka z gatunku romans.
Sierpień: książka z gatunku horror.
Wrzesień: książka z gatunku poradników.
Październik: książka z gatunku literatury współczesnej.
Listopad: książka przygodowa.
Grudzień: książka z gatunku literatury historycznej.


W blasku spojrzenia

W blasku spojrzenia: nie ukrywajmy, większość z nas ocenia książki po okładce. Ja sama tak robię, moi znajomi tak robią i moja rodzina tak robi. Jakby nie było to okładka przyciąga nas do kupna, bądź przeczytania książki. Brzydka i zła okładka? Ja bym takiej nie wybrała, bo moim zdaniem okładka powinna mieć funkcję reprezentacyjną i dobrze prezentować się na półce, wśród innych pozycji. Zaprezentujcie swój sokoli wzrok uczestnicząc w tym wyzwaniu.

  ROZPISANY GRAFIK:
Styczeń: na okładce powinny znajdować się płatki śniegu, bądź rzeczy z tego śniegu zlepione np. bałwany, iglo, śnieżki oraz zaliczamy pod tę kategorię sam śnieg.
Luty: na okładce powinny znajdować się typowo zimowe ubrania jak i również cieplejsze odzienie np. grube swetry, rękawiczki, szalik, czapka, kozaki.
Marzec: na okładce powinny znajdować się wszelakie kwiaty i kwieciste wzory.
Kwiecień: na okładce powinny znajdować się produkty żywnościowe.
Maj: na okładce powinny znajdować się szkolne przybory i wszystko co jest kojarzone ze szkołą.
Czerwiec: na okładce powinien znajdować się jakiś większy zbiornik wodny. Morze, ocean, jezioro... Interpretacja dowolna!
Lipiec: na okładce powinny znajdować się pasma górskie, stok, skocznia narciarska. Wszystko co skojarzy się wam z wakacjami w górach.
Sierpień: ten miesiąc, jak z pewnością zauważyliście został przeze mnie pominięty. Czemu? Bo w tym wypadku, jako ostatni miesiąc polskich wakacji zostawiam wam go do samodzielnego zapełnienia. Co się jeszcze nie pojawiło i nie jest opisane w grafiku? Możecie tutaj umieścić dosłownie każdą książkę, której okładka się wam spodobała! Pochwalcie się swoimi pomysłami!
Wrzesień: na okładce powinny znajdować się jesienne liście. Ile liści tyle barw. Od biedy można zaliczyć również zielone liście.
Październik: na okładce powinny znajdować się zwierzęta. Małe, duże, domowe, dzikie, z Europy, z Azji, z Afryki... Ważne żeby było to zwierzę!
Listopad: na okładce powinny znajdować się jakieś groby, bądź cmentarz. Jeśli jednakże nie znajdziecie żadnej książki z takową okładką to załóżmy, że pod tę kategorię zaliczymy również mroczne okładki, które budzą aurę strachu i tajemniczości.
Grudzień: na okładce powinny znajdować się motywy świąteczne. Prezenty, choinka, św. Mikołaj, renifery itd.


Tropem nowego wyzwania



Tropem nowego wyzwania: moim skromnym zdaniem jest to wyzwanie niemalże dla każdego. Jeśli lubisz wyzwania, bądź chcesz się sprawdzić- zdecydowanie jest to wyzwanie dla Ciebie! Wystarczy trochę systematyczności, trochę poszperania i oczywiście trochę czytania.. iii... PYK! wyzwanie zakończone szybciej niż zgubienie kilku nadprogramowych kilogramów i ciężka dieta.

  Grafik:
Styczeń: Książka z piękną okładką.
Luty: Autor ma takie same inicjały jak Ty.
Marzec: Inicjały autora są odwrotne od Twoich.
Kwiecień: Książka z brzydką okładką.
Maj: Książka w twardej oprawie.
Czerwiec: Książka w obcym języku.
Lipiec: Autor książki pochodzi z Polski.
Sierpień: Książka wydana w 2017 roku.
Wrzesień: Książka wydana w 2018 roku.
Październik: Książka, która została zekranizowana.
Listopad: Książka, której nie chciałeś/aś przeczytać
Grudzień: Książka o uczuciach i emocjach.

Na ten rok to już niestety koniec wyzwań. Mam nadzieję, że komuś z Was się one spodobały. Pamiętajcie, jeśli nawet natraficie na tego posta w maju to możecie zrobić te wyzwania. Rok się w końcu nie skończył, co nie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz to skomentuj. Będzie mi bardzo miło!

Copyright © 2016 attighter.blogspot.com , Blogger